Atrakcje turystyczne
Odległość od obiektu Villa 4 you
Odrobina prawdziwej egzotyki nad swojskim Bałtykiem. Wizyta w Papugarni jest lepsza od wycieczki do zoo, gdyż tutaj piękne, mądre i ciekawskie ptaki mają do dyspozycji sporą wolierę, po której latają i dokazują całkiem swobodnie. A turyści wchodząc do środka mogą liczyć na to, że papugi usiądą im na ramieniu, np. skuszone trzymanym w dłoni papuzim przysmakiem.
Wyposażony jest w całą masę ekscytujących przeszkód o różnych poziomach trudności. Spróbować tu swych sił może każdy, niezależnie od wieku, są tu bowiem trasy dziecięca i zaawansowana. Do dyspozycji jest 58 przeszkód i 64 platformy. Są tu np. obręcze, dziury. siatki, tunele, tyrolki, kładki, ścianki wspinaczkowe, huśtawki, mosty linowe, palisady i wiele innych.
W pobierowskim skateparku szaleć do woli mogą miłośnicy jazdy na deskorolkach, rowerach i rolkach. To bardzo dobrze wyposażone miejsce pozwala młodzieży na wykonywanie profesjonalnych treningów i świetną zabawę. W skład wyposażenia wchodzą tu na przykład: bank, funbox, quarter pipe, minirampy, grindbox oraz piramida. Korzystanie z obiektu jest oczywiście bezpłatne.
W skład rozbudowanego i doskonale wyposażonego kompleksu w Pobierowie wchodzą: boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, hala sportowa z nawierzchnią parkietową, siłownia z urządzeniami do ćwiczeń wielu partii ciała, korty tenisowe, boisko do siatkówki i koszykówki, bieżnia lekkoatletyczna oraz skatepark z wieloma profesjonalnymi przeszkodami.
Profesjonalne korty tenisowe w Pobierowie dysponują aż pięcioma boiskami, dobrze przystosowanymi do rozgrywek w tenisa ziemnego. Korty posiadają sztuczne oświetlenie i pokryte są specjalną nawierzchnią syntetyczną Wimbledon 20, z której zadowoleni będą i profesjonalni i początkujący gracze. Mogą być tu również organizowane obozy sportowe i turnieje tenisowe.
Ten urokliwy, zadbany park znajduje się przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei, nad samym brzegiem morza. Rosną tu starannie przystrzyżone krzewy, kolorowe rabatki kwiatowe i wiele drzew. Nie zabrakło nawet placu zabaw dla dzieci. W parku jest też nietypowa atrakcja, bowiem w pewnym miejscu kostkę brukową ułożono na obraz układu słonecznego, podświetlanego po zmroku,
Bałtycki Krzyż Nadziei stoi od roku 2007, na deptaku w Pustkowie, 100 metrów od morza. To wierna kopia krzyża z Giewontu w Tatrach. Krzyż został postawiony w odpowiedzi na słowa Jana Pawła II, wypowiedziane podczas jego wizyty w Szczecinie w 1987 r. Krzyż mierzy 19 m i waży 4,5 tony. Zimą, pod konstrukcją ustawiana jest pięknie oświetlona szopka bożonarodzeniowa.
To główna ulica Pobierowa, ciągnąca się wzdłuż plaży i licząca sobie ok. 4 km, prowadząc do samego Pustkowa. To oprócz plaży najpopularniejsze i najbardziej zatłoczone miejsce w Pobierowie. Można tu oprócz tłumów znaleźć także liczne budki z pamiątkami, jedzeniem, lodami, restauracje, puby czy grille. To właśnie tutaj poczuć można prawdziwy nadmorski klimat.
Przy przecięciu ulic Grunwaldzkiej z Mickiewicza, Pobierowo rozpoczęło rozwój swego turystycznego potencjału. Zabytkowy budynek hotelu Seeblick wybudowano w 1907 r. z inicjatywy rolnika Frohreicha. Był to pierwszy (i jedyny przez jeszcze wiele lat) hotel w miejscowości i okolicy. Dziś, po remoncie budynek przejął Uniwersytet Szczeciński.
Magiczny Domek w Pobierowie to miejsce, w którym grawitacja nie istnieje, stół zwisa z sufitu i nie spada, a my chodzimy po stropie głową do góry. Wnętrze tej osobliwej atrakcji umeblowane i wyposażone jest całkiem standardowo, w przedmioty codziennego użytku, a mimo to nasze zmysły wariują, a poczucie równowagi ulega lekkiemu zachwianiu.
Bezpieczna jazda quadem jest możliwa i to w Trzęsaczu, gdzie mieści się specjalnie przygotowany i profesjonalnie zabezpieczony tor do jazdy, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Przed przejażdżką, każdy musi ubrać kask i odbyć szkolenie z bezpiecznej jazdy. Każdy pojazd natomiast jest odpowiednio przygotowywany. To fantastyczna,
To świetny sposób na rodzinne spędzenie czasu podczas urlopu, który spodoba się i dzieciom i dorosłym. Tor w Trzęsaczu to pierwszy w Polsce, profesjonalny Minigolf filcowy. Mogą być tu nawet rozgrywane międzynarodowej rangi zawody. Tor mieści się przy ścieżce pieszo-rowerowej, łączącej Pustkowo i Trzęsacz. To fantastyczna zabawa i zdrowa aktywność w jednym.
Przy końcu ul. Grunwaldzkiej, za bazą ratowników, w otoczeniu drzew, stoi niewielki, drewniany domek, wokół którego przez lata narosło wiele interesujących opowieści. Według krążących pogłosek, w domku tym mieszkała Ewa Braun, która była kochanką, a następnie żoną Adolfa Hitlera. Dziś, dom niestety stoi pusty, jest zniszczony i można go oglądać tylko z zewnątrz.
Dworzec w Trzęsaczu jest końcowym przystankiem na trasie Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej, Pogorzelica - Trzęsacz. Podczas remontu całej linii, w 2014 roku, starą ceglaną wiatę, zamieniono na nową, metalowo-szklaną. Na stacji znajdują się 2 tory, wymienione na nowe wraz z całą ich infrastrukturą. Wybudowano również nowy, nowoczesny budynek dworcowy, podobny do tych na stacjach Niechorze-Latarnia oraz Śliwin.
Podczas gdy fale niszczyły znajdujący się na klifie, kościół p.w. Św. Mikołaja, 26.08.1874 r. wszczęto budowę nowej świątyni. Wzniesiono ją w 6 lat i przeniesiono doń większość wyposażenia z zamkniętego kościoła na klifie, m.in. kazalnicę, dzwony, obrazy i cenny, barokowy ołtarz. Podczas II wojny Światowej
W Trzęsaczu mieści się wyjątkowe muzeum, nad którego nową odsłoną pracowali najlepsi europejscy specjaliści. To multimedialna, nowoczesna ekspozycja, wykorzystująca prezentacje, dźwięk oraz grę świateł i obrazów. W interesujący sposób można tu poznać historię i legendy dotyczące ruin kościoła na skarpie, znaczenie 15. południka i wiele innych ciekawych historii.
W Trzęsaczu, tuż przy ruinach gotyckiego kościoła, nad plażą, mieści się wysoka na 20 m n.p.m., konstrukcja ze stali i żelbetu. To platforma widokowa, z której rozciągają się piękne widoki na morze, odległy horyzont i szybujących na niebie paralotniarzy. Można z niej zejść schodami, bezpośrednio na plażę. Po zmroku, konstrukcję ozdabia wielokolorowa iluminacja.
To wyjątkowy, znany w całej Polsce, a nawet Europie zabytek, o niezwykłej historii. Pierwotnie bowiem, kościół znajdował się 2 km od morza. Przez wieki, morskie fale wymywały brzegi, aż w końcu, w roku 1900, świątynia zaczęła się osuwać w dół stromego klifu. Z okazałej budowli zostały jedynie ruiny, dziś już dobrze zabezpieczone, by uchronić je przed erozją. Trzęsacz atrakcje.
Dreżewo to mała miejscowość, o której pierwsze wzmianki pochodzą z 1287r. Mieści się tu zabytkowy dwór wybudowany z inicjatywy kolejnego właściciela - radcy Schlutowa ze Szczecina, który w 1875 r. sprzedał wioskę Eduardowi von Bonin. Pałac przez wieki przechodził z rąk do rąk, aż w końcu stał się ruiną. Chodzą też legendy, że straszy tu duch hiszpanki Girony.
+48. 609 981 282
Okolice Trzęsacza są bardzo lubiane przez paralotniarzy, których często zobaczyć można, stojąc na platformie widokowej lub leżąc na plaży. Będąc na urlopie w tym rejonie można więc skorzystać z tej nietypowej atrakcji i wzbić się w powietrze paralotnią, wraz z
Imponująca prywatna kolekcja, udostępniona szerszej publiczności na piętrze dworca wąskotorówki. Po dwóch dużych, pełnych detali makietach śmigają modele najróżniejszych pociągów z całego świata - tak zabytkowych, jak i współczesnych. Wystawa Miniatur Kolejowych posiada także całkiem bogaty kącik zabaw oraz obszerną literaturę kolejarsko-modelarską.
Nadmorska Kolej Wąskotorowa to wyjątkowa atrakcja. To odrestaurowana i unowocześniona linia kolejowa, kursująca na 2 trasach, między Gryficami i Pogorzelicą. Łączna długość linii to 39,5 km. W gminie Rewal, trasa kolejki przecina Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze i Pogorzelicę. Składy ciągnie lokomotywa spalinowa Lxd2, wagon motorowy MBX lub zabytkowy parowóz Px-48.
Stadnina „Koński kierat” w Rewalu to miejsce gdzie można nauczyć się jazdy konnej, podszkolić już posiadane umiejętności lub w przypadku sporego doświadczenia - po prostu skusić się na jazdę rekreacyjną po rewalskich okolicach. Jest tu również ujeżdżalnia i tor do skoków. Dzieci od 6 roku życia liczyć mogą natomiast na jazdę na kucyku, prowadzanym na lonży.
Dwa żeliwne, potężne posągi wielorybów, to symbole Rewala zdobiące jego centrum. Ważą 10 oraz 5 ton i noszą łacińskie imiona Ventus i Fluctus. W zasadzie, są to szkielety wielorybów, wykonane z odpornej na pogodę, wzmacnianej stali. Tuż obok znajdują się też podświetlana w nocy fontanna i platforma widokowa. To miejsce uwielbiane przez rodziny z dziećmi.
Bajkowa Chata w Rewalu to magiczne miejsce. Tutaj, w jednym miejscu spotkać można w lesie Jasia i Małgosię, poznać groźną Królową Śniegu i przestraszyć się Czarownic czy Draculi. Można też zaznać złudzenia optycznego w pokoju Amesa. To idealna atrakcja dla rodzin z dziećmi i nie tylko - każdy znajdzie tu coś interesującego, a zaskakujące widoki - gwarantowane!
Park Wieloryba w Rewalu, to fantastyczna atrakcja dla dzieci. Na najmłodszych czeka tu ponad 100 stworów z głębin mórz i oceanów: olbrzymie wieloryby, rekiny, kałamarnice i przeróżne gatunki ryb. Wszystkie stworzenia to repliki, których można dotknąć i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Czekają tu także przyjacielski pirat, wygadane papugi, dmuchany zamek i plac zabaw.
Aleja Róż i Zakochanych to niezwykle urokliwe miejsce, zlokalizowane na samym klifie. To wspaniała atrakcja dla zakochanych i nie tylko. Wzdłuż alejek rosną piękne krzewy i niemal 150 gatunków róż. Nie brakuje też tablic z miłosnymi wyznaniami w językach obcych i objaśnieniem znaczeń kwiatów. Uroku całości dodają rzeźby Romea i Julii i Małego Księcia i Róży.
Park linowy Gibon w Rewalu to świetny sposób na aktywne i rodzinne spędzenie czasu na urlopie. Dostępnych jest tu 9, zróżnicowanych pod względem trudności tras, ze 130 przeszkodami do pokonania. Nie zabrakło także dwóch tras szkoleniowych, boiska do gry w bule i siłowni na świeżym powietrzu. Park otwarty jest w lipcu i sierpniu oraz w wybrane weekendy września.
To wyjątkowa atrakcja dla małych i dużych. Na wyciągnięcie ręki są tu dziesiątki gatunków kolorowych, egzotycznych motyli z różnych zakątków świata. Można tu dowiedzieć się i poobserwować jak wykluwają się motyle, jak wznoszą się w powietrze, jakie są ich zwyczaje, co oznaczają wzory na ich skrzydłach, w jaki sposób widzą i czym jest pyłek na ich skrzydełkach.
To muzeum stworzone na wzór najsłynniejszej wystawy woskowych postaci - Muzeum Madame Tussaud. W jednym miejscu, spotkać tu można jednocześnie Leonarda da Vinci, Roosvelta, Micka Jaggera, Jacka Sparrowa, Gandalfa, Shreka, Lady Gagę, Harrego Pottera czy inne znane postaci. Ponadto, podziwiać można także obrazy 3D, serwujące zwiedzającym imponującą dawkę iluzji.
Powstała w 1866 roku, 45-metrowa budowla latarni, góruje nad okolicą, stojąc dumnie na nadmorskim klifie. Na jej szczycie, na wysokości 37 metrów stworzono ogólnodostępny taras widokowy. Latarnia do dziś pełni swoją funkcję, a zasięg jej światła wynosi 20 Mm czyli ok. 37 km. Przy wejściu do niej rośnie kilkudziesięcioletni ogród, z potężnymi, 2 m żywopłotami.
Foka Depka urodziła się 16.02.2004 r. w helskim fokarium. Po wypuszczeniu do morza, wróciła jednak na polskie wybrzeże, wylegując się często na niechorskiej plaży. W latach 2005-2007 Depka była jedyną foką dziko żyjącą w tej części Bałtyku. W Niechorzu postawiono więc na jej cześć pomnik, stojący na placu zwanym Placem Foki Depki. Fokę widziano ostatnio w 2007 r.
To miejsce, w którym można poczuć prawdziwy nadmorski i rybacki klimat. Wśród bogatej ekspozycji zobaczyć można stare narzędzia połowowe, łodzie, ciekawe okazy ryb, stare dokumenty i fotografie i wiele innych. Najcenniejsze eksponaty to jednak oktant, włok oraz koleń. Muzeum, organizuje też lekcje muzealne, warsztaty i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
To naturalny, nieskażony przemysłem ani szkodliwą działalnością człowieka akwen, powstały przez odcięcie mierzeją zatoki morskiej. Bezpośrednio nad jeziorem leżą Niechorze, Pogorzelica oraz Skalno. Cały teren wokół jeziora jest objęty ochroną rezerwatu Jeziora Liwia Łuża. Prowadzi tam też szlak rowerowy. Z morzem, Liwią Łużę łączy Kanał Liwka, przecinający plażę.
Ten obejmujący 220 ha obszar, pokrywający się z linią brzegową Liwiej Łuży, utworzono w 1959 roku, w celu ochrony populacji lęgowej, rzadkiego wówczas łabędzia niemego. Sytuacja tego gatunku znacząco się poprawiła, więc dziś, celem ochrony jest przede wszystkim zachowanie całego, jeziornego ekosystemu i siedlisk rzadkich roślin słonolubnych i biotopów ptaków.
Kręgle to zawsze świetny pomysł na spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi, także podczas urlopu. W Pogorzelicy pograć można na przykład w ośrodku Sandra Spa. Stworzona tu kręgielnia jest ogólnodostępna i może skorzystać z niej każdy, nawet nie będąc zameldowanym w hotelu. Do dyspozycji graczy pozostają 4 nowoczesne tory do gry, a także 2 stoły do bilarda.
W Ośrodku Sandra SPA mieści się również ogólnodostępny aquapark wyposażony w wiele wodnych atrakcji, takich jak: baseny kryty odkryty, solankowy, "dzikie rzeki". jacuzzi, zjeżdżalnie kryte, zjeżdżalnie zewnętrzne, ścianki wspinaczkowe, sauna sucha, baseny termalne, wodna ścieżka do masażu stóp, tepadarium, wodna dżungla i plac zabaw dla dzieci i wiele innych.
Tuż obok Pogorzelicy znajduje się zarastające jezioro Konarzewo, nazywane też Bagnem Pogorzelickim. To płytki zbiornik, obrośnięty dookoła lasem sosnowo-dębowym. Obszar ten jest też siedliskiem populacji ptactwa wodno-błotnego z pobliskiego rezerwatu jeziora Liwia Łuża. To teren idealny na na wyciszające, spokojne spacery, przejażdżki rowerowe, czy wędkowanie.
Pogorzelicę i jej okolice porasta niezwykle cenny sosnowy bór bażynowy. To szczególny rodzaj lasu, który w Polsce pokrywa jedynie 50 km2 powierzchni, wyłącznie piaszczystych podłoży. Rozciąga się on w wąskim pasie stąd do Mrzeżyna na wschodzie. Bory bażynowe cechują się luźnym drzewostanem, nieregularnymi koronami i poskręcanymi pniami i konarami.
+48. 913 210 776
Jedno z najciekawszych pól golfowych w całym województwie, jeśli nie w Polsce. Pole mistrzowskie – wyjątkowo malowniczo zlokalizowane i wyprofilowane, o co zadbali fachowcy najwyższej klasy – składa się oczywiście z 18 dołków. By wbić piłeczkę małą liczbą uderzeń, trzeba wykazać się nie lada umiejętnościami. Podszkolić je pomogą pola treningowe i instruktorzy.
Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to fantastyczna atrakcja dla małych i dużych. Znaleźć tu można miniatury latarni morskich polskiego wybrzeża oraz repliki lokomotyw, wagonów i parowozów z taborami, które wydają dźwięki i wypuszczają dym z kominów, jak prawdziwe pociągi. Wszystko stworzone jest ręcznie, z wielką starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły.
+48. 606 197 652
Nadmorskie tereny sprzyjają zarówno żeglarstwu, jak też sportom wodnym wymagającym wiosłowania. Długość spływu to już kwestia wyboru. W zależności od ochoty - kajakowe przystanki i przystanie, w których można rozpocząć swoją podróż, zatrzymać się na moment albo i na biwak, mieszczą się m.in. w Mrzeżynie, Trzebiatowie, Gryficach czy Płotach.
+48. 732 930 349
W Lędzinie, 2 km od Niechorza, stoi niezwykły zabytek - holenderski wiatrak z 1723 roku. Jeszcze do lat 60. działał sprawnie, potem niestety popadł w ruinę. Odrestaurowano go jednak i pozostawiono oryginalne koła zębate i mechanizmy, biegnące od podstawy, aż do kopuły wiatraka. Dziś znajdują się tam też pokoje, a tuż obok kawiarnia i domki w stylu starej wsi.