Pobierowo - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Pobierowa

Położone w województwie zachodniopomorskim Pobierowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa w powiecie gryfickim, posiadająca bezpośredni dostęp do morza. Dojazd tutaj odbywa się drogą wojewódzką nr 102, która łączy drogę krajową nr 3 koło Międzyzdrojów z Kołobrzegiem. Od strony południowej do Pobierowa prowadzi ul. Wojska Polskiego, którą można dojechać do pobliskiej miejscowości Gostyń, a docelowo – do Kamienia Pomorskiego lub Gryfic.

W tej niewielkiej miejscowości turystycznej działa kilku prywatnych przewoźników autobusowych. Rozkłady jazdy i dostępne połączenia można w łatwy sposób sprawdzić za pomocą internetowej wyszukiwarki GoEuro – znajduje ona zarówno połączenia autobusowe, jak i kolejowe. Dworzec autobusowy znajduje się w centralnej części miejscowości, niedaleko plaży - przy ul. Jana z Kolna – ze względu na niewielkie rozmiary miejscowości, łatwo można tu dotrzeć pieszo praktycznie z każdego miejsca. Działają tu również dwie firmy świadczące usługi przewozu osób taksówkami.

W Pobierowie funkcjonują dwa rozkłady jazdy: sezonowy, ważny w lipcu i sierpniu, oraz całoroczny – ważny w pozostałych miesiącach. Sezonowo jeżdżą tu autobusy PKS Polbus Wrocław, PKS Zielona Góra, PKS Poznań, PKS Bolesławiec, PKS Kamienna Góra oraz busy firmy Veolia Transport Kołobrzeg. Natomiast główni przewoźnicy całoroczni to PKS Gryfice, PKS Kamień Pomorski, Ober-Trans oraz KSK Bus. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w oddalonej o 5 km miejscowości Trzęsacz. Dobre połączenie autobusowe do Pobierowa funkcjonuje także z dworca kolejowego w Szczecinie.

Aby dojechać z Pobierowa do Warszawy, trzeba pokonać odległość 649 km. Najbliżej położone duże miasta to oddalony o 103 km Szczecin oraz Gdynia, którą od Pobierowa dzieli 272 km. Do Bydgoszczy trzeba pokonać 276 km, do Poznania - 347 km, do Krakowa – 719 km, natomiast do Białegostoku – 639 km.

rozwiń
Pobierowo - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij