Kiedy zbliżają się wolne dni, nie ma się co zbytnio zastanawiać, tylko skorzystać z nadarzającej się okazji i porządnie wypocząć. Najlepiej w jakimś miłym, przytulnym zakątku, poza miejscem zamieszkania. Nawet krótki wyjazd może się przysłużyć odpoczynkowy lepiej, niż krążenie wokół doskonale znanych kątów. Warto pomyśleć nad spędzeniem weekendu nad morzem - Pobierowo w ---aktualnyrok--- roku będzie bardzo dobrym wyborem.

Zachodniopomorski kurort, położony na obszarze Wybrzeża Rewalskiego, zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku. Rozległe, piaszczyste plaże to naturalnie najistotniejszy z walorów miejscowości. I wbrew pozorom nawet w zimne, czy wręcz mroźne dni utrzymuje wysoką atrakcyjność. Jesienno-zimowe miesiące na Bałtyku to sezon sztormowy. Wtedy morze nie tylko prezentuje się nad wyraz efektownie i potężnie, ale też wyrzuca na brzeg większe ilości bursztynu. Plażowanie w weekend nad morzem w Pobierowie można równie dobrze spędzić aktywniej, spacerując bądź biegając wzdłuż brzegu. Również na nartach. A zdaje się, że poza sezonem letnim jazda na quadach jest dozwolona… lepiej wywiedzieć się dokładnie na miejscu.

Ci, którzy chcieliby spędzić jeszcze więcej czasu na sportowo, przy ulicy Moniuszki będą mieli do dyspozycji spory kompleks sportowy - oczywiście całoroczny. Dobierając właściwy strój i sprzęt, przez większość roku można spokojnie korzystać ze skateparku, kilku boisk do gier zespołowych, bieżni oraz kortów tenisowych. Chyba, żeby intensywnie padało - wtedy o pełen wysiłku weekend nad morzem można zatroszczyć się w siłowni i sporej (parkiet 36×18m) hali sportowej. Do tego jeszcze park linowy, szlaki rowerowe, parę basenów, w bliskim sąsiedztwie stadniny koni czy Trzęsacz słynący z doskonałych warunków paralotniarskich - w ---aktualnyrok--- w Pobierowie warto postawić na sport.

POLECAMY:

Weekend w górach

Rzecz jasna Pobierowo posiada kilka niezłych możliwości także dla takich turystów, którzy weekend nad morzem wolą spędzić w bardziej rozrywkowy sposób. W tej kwestii bezkonkurencyjny jest główny deptak miejscowości, jaką jest ulica Grunwaldzka. Praktycznie co krok czeka tutaj jakiś intrygujący lokal. Opcją dla dzieci będzie odwrócony do góry nogami (czy raczej fundamentami) Magiczny Domek.

Weekend w Pobierowie będzie też niezłą okazją, by skorzystać z atrakcji oferowanych przez sąsiednie miejscowości. Idealnym środkiem transportu będzie zabytkowa kolejka wąskotorowa, która jeździ m.in. przez Rewal, Śliwin, Pogorzelicę czy Gryfice. Jako cel takiej czy innej wycieczki w ---aktualnyrok---r. można obrać choćby Trzęsacz z malowniczymi ruinami kościoła czy Multimedialnym Muzeum na Klifie, albo Niechorze ze słynną latarnią czy interesującym Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

Weekend nad morzem

Rozważając trudy ewentualnej podróży do Pobierowa i to, jak przyjemnie można spędzić tutaj weekend, wniosek może być tylko jeden - wyjazd nad nasze morze do zawsze dobry pomysł.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij