Zespół pałacowo-folwarczny

Wzmianki o najstarszym dworze na terenach dzisiejszego Trzęsacza pochodzą z początków XVII wieku i związane są z pożarem, który spowodował niemal doszczętne zniszczenia pałacyku. Istniejący obecnie pałac pochodzi zatem z późniejszego okresu, odbudowania obiektu, którego dokonali prawdopodobnie von Flemmingowie. Dzisiejszy pałac powstał zatem w I połowie XVIII wieku, na kamienno-ceglanych fundamentach.

W połowie XIX wieku dworek został znacznie rozbudowany, dzięki czemu zyskał przy swej wschodniej ścianie dwuosiowe skrzydło. Kolejne przebudowy i renowacje odbywały się jeszcze kilkukrotnie na przełomie XIX i XX wieku.

To budowla na planie prostokąta, z ryzalitami od strony ogrodu. Na uwagę zasługuje także przeszło 200-letnie założenie parkowe, w którym rosną dumnie wiekowe już lipy drobnolistne. Wciąż zauważyć można jeszcze w nim pozostałości po dawnym ogrodzie i zabudowania inwentarskie.

W chwili obecnej, po kolejnych przebudowach, pałacyk został przeobrażony w hotel, a przylegające do niego parki, ogród, stajnia i domki campingowe tworzą cały zespół wypoczynkowo-rekreacyjny.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

To najstarszy dwór w Trzęsaczu i okolicy, pochodzący z początku XVII w. Pałac, na przestrzeni wieków był jednak kilkukrotnie przebudowywany i remontowany, a w I połowie XVIII wieku został całkowicie odbudowany na kamiennych fundamentach. Teren wokół pałacu zajmuje piękny, wiekowy ogród. Obecnie, pałac i folwark zostały zamienione w zespół wypoczynkowo-rekreacyjny.

Uwiecznić na wideo Zespół pałacowo-folwarczny umie świetnie firma KM Studio filmy reklamowe Wrocław

Zespół pałacowo-folwarczny adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zespół pałacowo-folwarczny, zobacz gdzie w Pobierowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zespół pałacowo-folwarczny.
  • Ulica
    Kamieńska 9
    Zespół pałacowo-folwarczny mieści się przy ulicy Kamieńska 9 w Pobierowie
  • 72-344 Trzęsacz
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zespół pałacowo-folwarczny opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij