Szlak Śladami Historii Niechorza

Szlak Śladami Historii Niechorza oznaczony kolorem niebieskim, to krótka, dwukilometrowa trasa, prowadząca po Niechorzu, po asfalcie, kostce i szutrze.

  • Początek szlaku to rejon dworca PKS i stacji Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.
  • Stamtąd wjechać należy na Aleję Bursztynową i skręcić w lewo, w ulicę Krakowską.
  • Kolejny skręt w lewo, tym razem w ulicę Parkową, by po 200 metrach minąć po prawej stronie park, w którym obejrzeć można głaz narzutowy z tablicą pamiątkową. Tutaj również znajduje się jedno z kilku w Niechorzu zejść na plażę.

  • Następnie, z ulicy Parkowej skręcić należy w lewo, w Morską. Po 100 metrach dojedzie się do ulicy Kolejowej, w którą należy skręcić w prawo.
  • Po chwili, kolejny skręt w prawo, w ulicę Ludną. Tam podziwiać można znajdującą się po prawej stronie zabytkową zagrodę chłopską z XVIII- XIX wieku, czyli zabudowania gospodarcze o konstrukcji ryglowej.
  • Po minięciu skrzyżowania z ulicą Nadmorską, ulica Ludna zaczyna prowadzić nieco w górę. Po 300 metrach, po prawej stronie pojawi się droga rowerowo-piesza z kostki betonowej, w którą należy skręcić. Po 100 metrach czeka nas kolejny skręt w lewo, w drogę rowerowo-pieszą.

  • Po dojechaniu do Latarni Morskiej, wjechać można na dziedziniec (po lewej stronie). 

  • Trasa kończy się dojazdem do ulicy Klifowej.

Nie musisz zabierać ze sobą roweru - oferuje je: wypożyczalnia rowerów w gminie Rewal (Rewal Bike System).

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Ten szlak rowerowy oznaczony jest kolorem niebieskim i mierzy około 2 kilometry długości, prowadząc po uliczkach Niechorza. Trasa rozpoczyna się przy stacji Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej i mija po drodze pamiątkowy głaz narzutowy, zejście na plażę, zabytkową zagrodzę chłopską z XVIII-XIX wieku i Latarnię Morską. Szlak kończy się dojazdem do ulicy Klifowej.


Szlak Śladami Historii Niechorza adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlak Śladami Historii Niechorza, zobacz gdzie w Pobierowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlak Śladami Historii Niechorza.
  • 72-350 Niechorze
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlak Śladami Historii Niechorza opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij