Neogotycki Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego

Po zamknięciu Kościoła p.w. Św. Mikołaja, znajdującego się nad samym morzem na klifie, rozpoczęto budowę nowego kościoła - 26 sierpnia 1874 roku. Budowla stała już wykończona 6 lat później, zatem 23 grudnia 1880 roku kościół poświęcono i otworzono jego bramy dla wiernych.

Większość wyposażenia kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego pochodziła właśnie z zamkniętej świątyni na klifie. Stamtąd pochodzą między innymi kazalnica z 1646 roku, dwa dzwony, obraz olejny Charlesa Pattisona, przedstawiający ruiny średniowiecznego kościoła na klifie oraz niezwykły, barokowy ołtarz Joachima Sellina, początkowo przeniesiony z Kościoła Św. Mikołaja do katedry w Kamieniu Pomorskim, potem jednak umieszczony w neogotyckim kościele w Trzęsaczu.

W czasie II Wojny Światowej, świątynia doznała niestety znacznych zniszczeń i wymagała renowacji. W 1998 roku przekazano ją we władanie władzom kościelnym i rozpoczęto jej odbudowę, dzięki znacznej pomocy polskich sponsorów skupionych wokół Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.


NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Podczas gdy fale niszczyły znajdujący się na klifie, kościół p.w. Św. Mikołaja, 26.08.1874 r. wszczęto budowę nowej świątyni. Wzniesiono ją w 6 lat i przeniesiono doń większość wyposażenia z zamkniętego kościoła na klifie, m.in. kazalnicę, dzwony, obrazy i cenny, barokowy ołtarz. Podczas II wojny Światowej kościół zniszczono i wymagał on renowacji i odbudowy.

Neogotycki Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Neogotycki Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego, zobacz gdzie w Pobierowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Neogotycki Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego.
  • Telefon
    Zadzwoń i dowiedz się więcej o Neogotycki Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego - telefon: +48913862451
  • Ulica
    Pałacowa 3
    Neogotycki Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego mieści się przy ulicy Pałacowa 3 w Pobierowie
  • 72-344 Trzęsacz
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Neogotycki Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij