Bałtycki Krzyż Nadziei

Bałtycki Krzyż Nadziei znajduje się w Pustkowie, przy zbiegu ulic Nadmorskiej oraz Leśnej, około 100 metrów od morza. To wierna kopia krzyża ustawionego na Giewoncie w Tatrach.

...jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty – do krzyża na Giewoncie...” - te słowa wypowiedział Jan Paweł II w 1987 roku, podczas wizyty w Szczecinie. Stały się one mottem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, którzy postanowili ustawić replikę krzyża nad morzem. Początkowo proponowano kilka innych lokalizacji, jednak Pustkowo wybrano jako tę najodpowiedniejszą.

Odsłonięcie krzyża miało miejsce w 2007 roku. Konstrukcja ma 19 metrów wysokości, a więc jest o półtora metra wyższa od tatrzańskiego pierwowzoru. Krzyż jest też cięższy o blisko 2 tony (waży bowiem 4,5 tony).

Na placu obok krzyża, znajduje się także replika okrętu, tzw. Statek EXPO. Wykonano go na wystawę EXPO 2000, jako element ekspozycji województwa Zachodniopomorskiego.

Zimą, pod krzyżem urządza się także oświetloną szopkę bożonarodzeniową, stanowiącą chętnie odwiedzany punkt podczas rodzinnych spacerów.

Od 2009 roku, spod Bałtyckiego Krzyża Nadziei wyrusza motocyklowa pielgrzymka do Zakopanego, czyli “Od krzyża do krzyża”. Inicjatywa ta rokrocznie przyciąga kilkudziesięciu miłośników żelaznych maszyn, którzy zanim dotrą do Zakopanego, odwiedzają także m.in. Licheń, czy Jasną Górę.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Bałtycki Krzyż Nadziei stoi od roku 2007, na deptaku w Pustkowie, 100 metrów od morza. To wierna kopia krzyża z Giewontu w Tatrach. Krzyż został postawiony w odpowiedzi na słowa Jana Pawła II, wypowiedziane podczas jego wizyty w Szczecinie w 1987 r. Krzyż mierzy 19 m i waży 4,5 tony. Zimą, pod konstrukcją ustawiana jest pięknie oświetlona szopka bożonarodzeniowa.

Warto sfilmować Bałtycki Krzyż Nadziei, zająć się tym może firma KM Studio filmy reklamowe Wrocław

LINK DO PANORAMY
Bałtycki Krzyż Nadziei adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Bałtycki Krzyż Nadziei, zobacz gdzie w Pobierowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Bałtycki Krzyż Nadziei.
  • Ulica
    Leśna (przy zejściu na plażę)
    Bałtycki Krzyż Nadziei mieści się przy ulicy Leśna (przy zejściu na plażę) w Pobierowie
  • 72-344 Pustkowo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Bałtycki Krzyż Nadziei opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij