Atrakcje turystyczne Pobierowo i okolica

Miejscowość położona na Wybrzeżu Rewalskim, co turystom podróżującym po Polsce wystarcza za wszelkie rekomendacje i pochlebne recenzje. Jednak jeszcze nie wszyscy mieli okazję przekonać się, jakie atrakcje Pobierowo i sąsiednie miejscowości mają w zanadrzu. A jak dokładnie obrazuje to siatka poniżej, jest tego naprawdę sporo. Mimo że chodzi o parę niewielkich w sumie, za to położonych nad samym morzem wioseczek, to w najbliższej okolicy zdecydowanie nie brakuje miejsc, które warto odwiedzić.

Jako portal polecamy w szczególności najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcję wybrzeża - Park Miniatur i Kolejek. Podobnej klasy parków rozrywki, pomysłowo łączących cechy ludyczne z subtelnym pierwiastkiem edukacyjnym, nigdzie pod Pobierowem się nie uświadczy.

Niewątpliwie sporą atrakcją w Pobierowie jest… stary, nieużywany i mocno zdewastowany domek letniskowy. Cóż może być interesującego w rozpadającej się, pozarastanej ruderze? Ciekawość wzbudza osoba dawnej właścicielki - była nią Ewa Braun, kochanka i późniejsza żona Adolfa Hitlera. W żadnym razie nie jest to miejsce, które przynosi miejscowości wielką chwałę. Co nie zmienia faktu, iż wielu przyjezdnych chce je zobaczyć. W kwestii zabytków w samym Pobierowie, to warto wspomnieć o Hotelu Seeblick z 1907 r. - pierwszym takim obiekcie w całym kurorcie. Obecnie ośrodek wypoczynkowy prowadzi tutaj Uniwersytet Szczeciński.

Pobierowu nieco brakuje lepszych atrakcji historycznych, te praktycznie ograniczają się do dwóch wyżej wymienionych. Na szczęście w odległości około 5-10 kilometrów od umownego centrum intrygujących zabytków i fascynujących muzeów jest o wiele, wiele więcej. Najsłynniejsze są oczywiście ruiny średniowiecznego kościoła w Trzęsaczu. Jego niezwykłe dzieje - i nie tylko - prezentuje tutejsze Multimedialne Muzeum na Klifie. Jak świątynia wyglądała w pełnej okazałości, można sobie wyobrazić oglądając neogotycki kościół pw. Miłosierdzia Bożego. Warto wybrać się też do Niechorza, gdzie czekają m.in. latarnia morska oraz Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Z kolei w Lędzinie można podziwiać odrestaurowany, holenderski wiatrak.

Z dość oczywistych względów, znacznie więcej atrakcji w Pobierowie i przyległościach czeka na amatorów aktywnego wypoczynku. Najwięcej różnorodnych opcji daje do wyboru gminny kompleks sportowy, na który składają się m.in. zespół boisk do gier zespołowych, korty tenisowe, hala połączona z siłownią czy skatepark. W okolicy nie brakuje też ośrodków jazdy konnej, malowniczych tras rowerowych, ciągnących się kilometrami szlaków pieszych, a nawet basenów. Nie wolno przy tym zapominać o sportach morskich i plażowych: żeglarstwie, kajakarstwie, siatkówce, beach soccerze itd. Rzecz jasna równie dobrze na piasku można się wylegiwać i opalać, czerpiąc energię ze słonecznych promieni.

Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci - Pobierowo na pewno nie pozostaje w tyle w stosunku do obecnych standardów nad morzem. W szczycie sezonu wakacyjnego niekwestionowanym centrum rozrywki w kurorcie staje się deptak na ulicy Grunwaldzkiej. A latem żaden pub czy smażalnia ryb na wybrzeżu właściwie nie obejdzie się bez barowych gier, pojawiają się też karuzele, baseny z kulkami, euro-bungee itp. Wiele wyzwań przygotował dla najmłodszych park linowy “Polskie Morze”. Wisienkę na torcie stanowi Magiczny Domek, gdzie wszystko jest dosłownie wywrócone do góry nogami.

Atrakcje dla dzieci w Pobierowie nie są trudne do znalezienia, a mimo to warto uwzględnić w wypoczynkowych planach parę małych wypadów razem z milusińskimi. W Rewalu obowiązkowo trzeba odwiedzić Bajkową Chatę i Park Wieloryba, w Trzęsaczu rozegrać partyjkę minigolfa, a w Niechorzu wpaść do kolorowej motylarni. Sama wycieczka też może być nie lada atrakcją - zwłaszcza kiedy podróżuje się nie w aucie, a w wagonach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Tym pociągom daleko do Pendolino, lecz kolejki retro braki w prędkościach nadrabiają niepowtarzalnym klimatem.

A skoro już o nastrojowości mowa, to szukając takowych atrakcji w Pobierowie koniecznie trzeba znaleźć czas na dłuższy spacer brzegiem morza. Np. do Pustkowa, do pięknego parku, gdzie ustawiono m.in. scenę w kształcie statku, replikę zakopiańskiego krzyża na Giewoncie czy “wybrukowany” Układ Słoneczny. Na przechadzkę we dwoje warto wybrać się do Rewala, do Alei Róż i Zakochanych.

Pobierowo i jego bliskie “sąsiedztwo” dysponują tyloma różnego typu atrakcjami, że o nudnym i monotonnym odpoczynku nie ma mowy. I to nie tylko w wakacje, kiedy pogoda najbardziej sprzyja relaksowi nad morzem. Zimą, np. na święta Bożego Narodzenia, też warto tutaj przyjechać.

rozwiń
Atrakcje turystyczne Pobierowo i okolica

Miejsce idealne dla każdego, dosłownie dla każdego. Miniaturowy świat latarni morskich i kolejek...

Ania Merecik

Rewelacja! Ciuchcie śmigające w miniaturowym świecie, wzorowo odtworzone latarnie morskie. Dzieci...

Michał
kmDziwnów Park Miniatur i Kolejek

Fajna sprawa, bardzo dobry pomysł architektoniczny....

Krzysztof
kmRewal Rewalskie wieloryby

Park Wieloryba w Rewalu to atrakcja głównie dla młodszych, aczkolwiek dorośli również coś sta...

Michał

Polecam zdecydowanie dla dzieci. Park jednakże wymaga inwestycji, co nie usprawiedliwia drogich bil...

Krzysztof
kmRewal Park Wieloryba

Wspaniała rozrywka dla wszystkich którzy potrzebują odrobiny adrenaliny i nie boją sie wysokośc...

Tomasz Oleszek
kmRewal Park linowy Gibon
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij