Hotel Seeblick

Tam, gdzie obecnie spotykają się ze sobą ulice Grunwaldzka i Mickiewicza, przeszło wiek temu, Pobierowo miało swoje początki jako nadmorski kurort. 

Budynek hotelu Seeblick (tłumacząc z języka niemieckiego na polski: "widok na morze") powstał w 1907 roku z inicjatywy rolnika Frohreicha, który stał się jego gospodarzem. Warto podkreślić, że to pierwszy i przez kilka dekad jedyny hotel w miejscowości. Powstanie hotelu wiąże się ze zmianą charakteru Pobierowa z osady rolnej w turystyczny kurort. W jakiś czas po jego budowie, w miejscowości zaczęły powstawać kolejne obiekty oferujące miejsca noclegowe odwiedzającym, a nadmorski kurort znalazł uznanie wśród gości zza zachodniej granicy. 

Na dzień dzisiejszy, budynek po renowacji przejął Uniwersytet Szczeciński. Spacerując po Pobierowie, warto zatrzymać się na moment w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło. W miejscu, które dało początek nowego, turystycznego kierunku niewielkiego Pobierowa.

Hotel Seeblick adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Hotel Seeblick, zobacz gdzie w Pobierowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Hotel Seeblick.
  • Ulica
    Grunwaldzka 66
    Hotel Seeblick mieści się przy ulicy Grunwaldzka 66 w Pobierowie
  • 72-346 Pobierowo
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij